fbpx

× Bun venit la biroul de informatii - deschis NON STOP !

Probleme..., am foarte mari probleme. Ajutoor !!!

31 Oct 2011 13:23 #143916 by Ciurky
Buna,

Stie careva vreo posibilitate de ati deschide un cont bancar + card de debit daca au fost ceva probleme in trecut?

Sau daca nu, vreo alta posibilitate sau varianta de a putea detine o masina in UK, asigurata prin orice metoda, exclus plata integrala a politei de asigurare pe perioada de un an.

Sau vreo companie de asigurari care sa accepte plata lunara a politei de asigurare pentru o masina, prin alta metoda decat direct debit?

Multumesc.

Multumesc

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Oct 2011 13:33 #143917 by Ciurky
Replied by Ciurky on topic cont bancar
Buna tuturor,


Stie careva care sunt sansele de a-ti deschide un cont bancar in Anglia daca au fost ceva probleme in trecut legate de cateva aplicatii pentru un card de credit soldate fara nici un rezultat adica refuz?

In urma acelor aplicatii mi-au fost inchise conturile la doua banci HSBC si Barcleys.

La ce banca as mai putea incerca deschiderea altui cont bancar cu sanse reale de reusita si care sunt documentele necesare?

Multumesc.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Oct 2011 16:36 #143919 by dobre costel
Replied by dobre costel on topic Re:cont bancar
acum depinde de ce problema ai avut tu in trecut cu banca ,incearca la cele care nu ai avut probleme ,iti trebuie buletinul si pasaportul si o adresa unde sa-ti vina corespondenta si nu cred ca este problema .poti sa deti foarte usor o masina aici ,iti poti face asigurare pe un an de zile. SWINTON e o companie care face asigurari si au si birouri in toata anglia ,dute la unul si intreaba.
alte banci NATWEST,Lloyds ,Santander,RBS,

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Oct 2011 19:21 #143922 by maramu
Replied by maramu on topic Re:cont bancar
cel mai bine e sa intri pe experian sa vezi ce probleme au fost cu creditele vechi... esti in baza de date, asa ca cel mai probabil va fi greu sa mai iei alt credit - cel putin in conditii cat de cat normale.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Oct 2011 22:04 #143923 by Ciurky
Salut dinnou,

Ma vad nevoit sa vin cu povestea completa, astfel veti avea si voi mai multe detalii despre cazul meu si totodata mai multe de invatat din isprava mea.

In iunie 2010 mi-am deschis un cont bancar la HSBC. Card de debit aferent.

Totul a mers perfect(banii intrau-ieseau) pana in luna decembrie 2010 cand mi-am facut singur de lucru.

In necunostinta de cauza si fara sa intreb pe nimeni, m-am apucat sa fac 3-4 aplicatii pentru obtinerea unui card de credit in valoare de

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Nov 2011 00:10 #143924 by bosho13
In primul rabd va trebuii sa suni la toate companiile la care ai dat contul si sa le spui ca vrei sa inchei contractul cu ei , ai grija ca la unele din ele v-a trebuii sa faci o scrisoare si sa o trimiti pe adresa lor, in ce priveste conturile, n-am inteles ce sa intamplat cu comisioanele acelea le-ai latit sau nu?, ai intrat pe minus sau nu, si care este motivul pt. care ti-au inchis conturile, la HSBC am inteles ca a fost o incercare de frauda dupa contul tau si de aceea dar cine a incercat sa fraudeze tu sau altcineva?, si ai mai gresit atunci cand ai schimbat contul, trebuia doar sa suni la acele companii si sa inchizi acele aplicatii cu ei, stiu asta ca si eu am incercat asta si mi-au luat vreo 60 lire , dupa care am sunat si am cerut banii inapoi, mi-au zis trebuia sa cer banii inapoi in primele 14 zile , asa ca daca vreau sa inchid aplicatia si contul la ei tre sa fac o scrisoare in care sa cer aceasta, asta am si facut si am scapat de ei fara sa inchid vre-un cont. In ce priveste asigurarea la masina , pana iti rezolvi problema , eu zic sa vorbesti cu cineva apropriat si sa-i dai lui banii de asigurare luna de luna si sa plateasca el dupa cardul lui, dupa ce-ti rezolvi problemele iti poti muta asigurarea pe cardul tau. Incearca la Loyds si vezi ce spun si ei, la mine aici unde stau sunt foarte de treaba , daca cineva vine din tara si il duc eu la Loyds ii face cont numai cu pasaportul, atata tot, incearca si vezi ce zic, iti urez BAFTA

Please Log in or Create an account to join the conversation.