fbpx

× Bun venit la biroul de informatii - deschis NON STOP !

cum recuperez banii de la o companie

01 Aug 2013 12:46 #148329 by Ligia13
Buna ziua,

Am lucrat timp de doua luni la o companie si am primit doar o parte din bani.
Stiu doar numele intreg al persoanei respective(sefului) si o adresa de email dar nu si numele companiei.Nu mai raspunde la telefon si nici la emailuri. Cum as putea sa imi recuperez banii in aceste conditii?

Va multumesc!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Aug 2013 11:58 #148341 by Londoner22
Prima mea intrebare este ... ai lucrat legal acolo cu acte si contract?
Daca DA, atunci e ok. Sunt posibilitati in ati recupera banii.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Aug 2013 16:31 #148362 by Ligia13
buna,

Nu am avut contract; am lucrat ca self- employed , dar legal.
Dar am dovezi ca am fost in site, am cativa colegi care au lucrat cu mine. ..
Nu stiu cum sa aflu adresa persoanei respective, ii stiu doar numele complet si aproximativ zona unde locuieste. Multumesc!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Aug 2013 16:45 #148363 by Ligia13
Buna,
Scuze ca te contactez, dar am vazut ca mi-am rsp la problema mea cu recuperarea banilor de la o companie la care am lucrat. Nu am avut contract dar cred am dovezi ca am fost in site-ul respectiv. Am lucrat ca self employed. Problema mea este ca nu stiu adresa persoanei respective , doar numele complet si aproximativ zona in care locuieste. Din cate stiu eu, ai nevoie de adresa pt a-i trimite o scrisoare de @avertizare@...
Stii cumva vreo modalitate de a-i afla adresa?
Multeumesc!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Aug 2013 17:14 #148364 by Londoner22
Ghiveci asa imi pare rau. Poti incerca, dar sansele sunt minime. Nu ar trebui niciodata sa acceepti sa lucrezi fara contract.
De fapt din acest motiv unii angajatori prefera sa nu initieze contracte pentur a nu plati taxe dupa tine si in final , de a nu te plati nici pe tine!!!

Mult succes iti doresc, sper sa reusesti sa iti recuperezi banii munici, dar sincer ... nu prea vad cum.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Aug 2013 17:16 #148365 by Londoner22
Yellow Pages, 118 118 poate pot ajuta daca stii numemle conplet si corect. Fa un search poe google pe numele respectiv si vezi daca persoana apare pe twitter, google+, Facebook sau LinkedIn. Sanse sunt prin mijloacele de socializare online.

Please Log in or Create an account to join the conversation.