fbpx

× Bun venit la biroul de informatii - deschis NON STOP !

Ajutor ! Amenzi circulatie neplatite

12 Dec 2013 04:58 #150363 by agu13agu
buna ziua,dupa cum spune si titlul am 3 amenzi de circulatie neplatite,nu am putut sa le platesc pentru ca lucram de 3 zile si era problrma serioasa in privinta banilor le-am lasat asa si au trecut aproape 2 luni,nu mi-a venit nimic acasa deoarece la o saptamana dupa primirea amenzilor am schimbat orasul datorita job ului si nu am schimbat adresa de pe amenzi,suma initaiala era de 420

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Dec 2013 13:55 #150365 by dobre costel
POTI SA PLECI SI SA VI LINISTIT NU PATESTI NIMIC.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Dec 2013 16:54 #150367 by agu13agu
deci ma lovesc de ele doar daca as vrea sa-mi cumpar o masina sau daca as vrea sa-mi schimb permisul cu unul de uk sau daca am de a face cu statul doar ?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Dec 2013 15:19 #150379 by ada01
Ajungi la o agentie de colectare a datoriilor si mai incolo la executorul judecatoresc. Suna-i si spune-le ca vrei sa platesti in rate. Pana la urma tot nu scapi de plata.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 May 2018 17:05 - 16 May 2018 17:07 #170986 by Mariak
Salut
Sapt trecuta am primit 10 plicuri de la Marston fiecare cu 270 de lire reprezentand amenda pentru congestion charge.2700 in total.Amenzile sunt luate pe parcursul anului trecut.am lucrat pt o companie de curierat cu van inchiriat de mine.compania a zis ca va plati de fiecare data cand vom intra in CC zone.dar uite ca nu a fost asa..compania nu mai este ..cei de unde am inchiriat vanul au trimis plicurile la mine.Am sunat la Marston sa le explic ca nu am job acum si ca vreau sa stabilim o plata lunara prin direct debit..nu au fost de acord..ce pasi trebui sa urmez si ce mi se poate intampla?nu am bunuri de confiscat...platesc chirie pe camera cu partenera mea unde locuiesc...Va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi.Multumesc

Please Log in or Create an account to join the conversation.