fbpx

× Bun venit la biroul de informatii - deschis NON STOP !

Emigrare din Canada in U.K

26 Feb 2015 18:37 #153939 by gia2015
Suntem o familie cu un copil de 14 ani si vrem sa emigram in U.K.Suntem cetateni si romani si canadieni.Dorim informatii de la personae care mai sunt in aceeasi situatie(adica dubla cetatenie).Am inteles ca este mai bine sa intri cu pasaportul romanesc,dar noi suntem in Canada de 10 ani si avem restul documentelor din Canada-permis conducere,card sanatate,diplome de studii canadiene,buletine de studii scolare pentru copil canadiene.Stiu ca pe forumul montreal.ro erau doua personae care acum sunt in UK(daciana si alex99).Astept informatii pe forum sau pe privat pe adresa [email protected]. Noi intentionam sa venim in 2016.Multumesc mult.

Daniel
gia2015Cetitor
Cetitor Posts: 1Joined: Feb 24th, \'15, 00:21

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Feb 2015 15:55 #153955 by sorin1987
Salut.
Cred ca e mai bine sa intrati cu pasapoartele romanesti deoarece de anul trecut, romanii nu mai au nicio restrictie in UK (vize, drept de munca, rezidenta etc).

As vrea sa stiu si eu de curiozitate de ce vreti sa veniti aici din Canada? Ce nu a fost ok in Canada? Sunt unii romani aici care ar vrea sa ajunga in SUA si cea mai simpla metoda pt ei este prin Canada (sa obtina cetatenie canadiana dupa 3 ani si apoi sa se mute in SUA, datorita acordului intre SUA si Canada).

Bafta

Please Log in or Create an account to join the conversation.