fbpx

× Bun venit la biroul de informatii - deschis NON STOP !

informatii despre Permanent Residency

13 Jun 2015 17:02 - 13 Jun 2015 17:05 #162791 by anamariao8040
Buna, am incercat sa gasesc un subiect in care sa fie informatiile necesare situatiei mele, sau cele pe care le-am gasit sunt foarte vechi si as vrea informatii recente. As aprecia foarte mult ajutor din partea celor care au obtinut rezidenta permanenta.

Sunt in UK din martie 2010 cand am venit ca au pair. Am obtinut scrisoare din partea familiei pe care am trimis-o la HO pentru Purple Card in aprilie 2010. Cardul l-am primit in iulie 2010(deoarece procesarea a durat ceva).
In martie 2011 am schimbat familia la care lucram. Am sunat HO si mi-au spus ca trebuie sa le trimit o scrisoare de la familia la care m-am mutat si ca voi avea continuitate in vederea obtinerii Blue Card.
Pe 5 Octombrie 2011 am avut interviu in Croidon pentru Blue Card, pe care l-am obtinut.
Avand in vedere cele mentionate mai sus, imi poate spune cineva daca anul de cand am obtinut primul Purple Card si pana am primit Blue Card se pune la numaratoarea celor 5 ani necesari pentru a aplicatie Permanent Residency?

Va multumesc

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Sep 2015 17:19 #165099 by Rae
In principiu cred ca fiecare an in care poti dovedi ca ai fost in uk si ai platiti taxe. Dar cred ca e posibil sa acepte si Purple Card. Suna Home Ofice si intreaba.

Please Log in or Create an account to join the conversation.