fbpx

× Bun venit la biroul de informatii - deschis NON STOP !

pasaport

16 Oct 2015 16:43 #165943 by sergadoo
pasaport was created by sergadoo
salut,
am si eu o intrebare, nu am pasaport deloc si as vrea sa stiu ce sanse sunt sa il fac in uk, sa nu mai bat drumul pana in RO. Sau daca se poate face pasaport de uk. ce proceduri trebuiesc urmate. Multumesc

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Dec 2015 15:33 #167111 by Georgiana8
Replied by Georgiana8 on topic Re:pasaport
Buna ziua.

Sper sa am ceva mai mult noroc a domnul care a postat inaintea mea(fara nici un raspuns).
M-am inscris la un curs aici in UK si original informatia ca este musai sa am pasaportul la inceputul cursului in documente nu mi-a fost transmisa pe 11 febroarie e ultima data cand le pot depune pentru a nu pierde inscrierea.
Zis si facut caut sa imi fac programare pentru pasaport si ma trezesc ca dabea pe 11 ianuarie au loc.
Asa dar intrebarea mea este cam cat de repede v-au fost eliberate pasapoatele pe aici oameni bun.
Va multumesc anticipat.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Dec 2015 15:38 #167114 by Georgiana8
Replied by Georgiana8 on topic Re:pasaport
Si ca intrebare aditionala pe website scrie ca daca vrei sa aplici ca roman cu rezidenta in uk trebuie sa ai blue/yellow card sau permanent rezident card ...in primul rand din cate stiam eu conform legi incepand cu data de 1 ianuarie 2014 nu mai este nevoie de primele doua si ultimul in primesti dupa o harababura de acte si timp pierdut ca sa demontrezi ca esti aici de ce putin 5 ani(ceea ce nu este cazul).



Georgiana8 wrote:

Buna ziua.

Sper sa am ceva mai mult noroc a domnul care a postat inaintea mea(fara nici un raspuns).
M-am inscris la un curs aici in UK si original informatia ca este musai sa am pasaportul la inceputul cursului in documente nu mi-a fost transmisa pe 11 febroarie e ultima data cand le pot depune pentru a nu pierde inscrierea.
Zis si facut caut sa imi fac programare pentru pasaport si ma trezesc ca dabea pe 11 ianuarie au loc.
Asa dar intrebarea mea este cam cat de repede v-au fost eliberate pasapoatele pe aici oameni bun.
Va multumesc anticipat.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Dec 2015 15:39 #167115 by Georgiana8
Replied by Georgiana8 on topic Re:pasaport
http://londra.mae.ro/node/268

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Dec 2015 13:56 #169948 by george b
Replied by george b on topic Re:pasaport
Permanent resident e o chestie distincta de libera sadere inceputa la 1 ianuarie.. Pentru pasaport, poti aplica la consulatul Romaniei si dureaza intre 4 si 7 saptamani sa poti primi pasaportul. Acum, in perioada sarbatorilor, poate mai mult dar scrie-le un mail si fa-ti appointment. Succes

Please Log in or Create an account to join the conversation.