fbpx

× Bun venit la biroul de informatii - deschis NON STOP !

Amenda de circulatie si abonament neplatit

28 Feb 2019 14:32 #171137 by Snape
Salutare!
In 2010 am locuit si lucrat in Anglia pret de aproximativ 6 luni. La vreo doua saptamani dupa ce m-am intors in Romania, niste colegi m-au anuntat ca a venit o amenda pe numele meu de circulatie in valoare de 40-50 de lire(avand masina pe numele meu cumparata de acolo), pe care nu am platit-o eu fiind deja in tara. Mentionez ca nu am mai platit nici abonamentul pe care il aveam atunci, deoarece trebuia sa ma intorc intr-o luna maxim doua inapoi, dar nu m-am mai intors din alte motive, asa ca atat amenda cat si abonamentul au ramas neplatite de atunci, iar in Romania nu am primit nimic.
Acum ma gandesc serios sa ma intorc in Anglia si sa ma stabilesc definitiv acolo.
As vrea sa stiu daca o sa am ceva probleme la intrarea pe teritoriul Angliei sau daca mai apar cu ceva la ei si cum as putea solutiona aceste situatii, deoarece vreau sa fiu in regula pentru a nu avea nicio problema pe viitor.
Va multumesc anticipat si sper sa se gaseasca raspunsurile elocvente si concrete la situatiile descrise de mine.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jan 2020 21:01 #171207 by SERGHEIon
bro , in 8 ani toate datoriile se sterg din registre, plus recuperatorii rar au mandate adevarate, ei lucreaza cu frica mai mereu si pe prostia oamenilor fac bani cacalau, nai treaba cu intrarea, dar ia si desteapta-te din timp , or sa te faca praf daca nu

Please Log in or Create an account to join the conversation.