fbpx

Romani in Wiltshire (Chippenham, Reading,Swindon)?

18 Aug 2011 14:06 #143064 by Rae
Buna tuturor
Cititnd un alt topic aici pe romani in uk ma intrebam daca sunt mamici in Wiltshire din Chippenham, Reading, Bristol, Swindon care sa fie interesate de schimb de hainute de bebei sau eventual de chat etc. Am hainute, jucarii si chiar mi-ar face placere sa le dau unui alt copilas roman si poate chiar sa ne vedem la un gratar romanesc ..copii la joaca si parintii la o friptura si un pahar de vorba:side: . Noi suntem de 2 ani in UK dar nu sunt foarte multi romani chiar in zona si atunci poate gasim alte familii cu copilasi la o aruncatura de bat :P
Daca sunteti interesate mamici va rog sa imi spuneti si aranjam.

Rae xx

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Aug 2011 21:35 #143088 by flaurinn
Buna,

Suntem de 6 luni aici si locuim in Holt o mica localitate langa Bath, avem o fetita de 5 ani si suntem bucurosi sa mai intalnim si romani la un pahar de vorba.


simona

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Aug 2011 09:29 #143111 by Rae
Buna Simona..ma bucur ca ai raspuns :cheer: ..ti-am trimis un mesaj privat

sper sa ne auzim curand

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Aug 2011 16:49 - 23 Aug 2011 16:52 #143165 by Peeteeski
Buna fetelor ... suntem o \"gasca\" destul de maricica in zona Stroud - Gloucester - Cheltenham. Si cand spun maricica ma refer la vreo 20 de suflete (si poate chiar mai mult)

Sa auzim de bine !!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Aug 2011 13:02 #143183 by Rae
Buna Peeteeski ..pai da-ne mai multe detalii...sunt familii cu copilasi?
Burlacii nu vrem sa ii inlaturam dar nu prea stau ei atasati de cei cu copii :laugh:. Deci daca sunteti famiii cu copilasi si sunt interesati de noi cunostinte doar lasa un mesaj.

Merci xx

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Aug 2011 09:18 #143215 by Peeteeski
Hello,

in principiu suntem cupluri cu sau fara copii (cazul meu) si de cele mai multe ori ne vedem la serile romanesti pe care le organizeaza unul din baieti. Am sa postez detalii legate de urmatoarea seara romaneasca oricum.

Please Log in or Create an account to join the conversation.