fbpx

cum e cu nasterea in uk?

27 Nov 2014 16:30 - 14 Oct 2021 12:05 #152447 by lucian1986
salut.sunt nou venit in uk, proaspat casatorit si foarte fericit ca voi avea un copil peste 5 luni.nevasta mea e in tara, si as vrea sa o aduc si pe ea aici!!va rog daca puteti sa imi spuneti ce formalitati trebuiesc indeplinite pentru a naste aici in uk!?si daca este posibil sa beneficiezi de ajutor din partea statului tinand cont ca sunt aici de o luna, inca nu detin nino dar trebuie sa imi iasa pana in sarbatori!!!multumesc!!astept raspuns

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Dec 2014 07:06 - 14 Oct 2021 12:04 #152513 by 0752289926
 
NOU ! OFERTA SPRE VANZARE


CARTE DE VANZARE: CONTRIBUTII PRIVIND IMPLEMENTAREA MANAGEMENTULUI CALITATII TOTALE INTR-O SOCIETATE PRODUCATOARE DE TRICOTAJE: CATALOG DE MODELE PENTRU DESENE


O carte dedicata iubitorilor de moda !

Cartea este bogat ilustrata si are un continut interesant.

Cartea a fost realizata cu grija si pasiune de catre autor, ca urmare a dorintei acestuia de a oferi cititorilor o carte originala.


Informatii suplimentare se pot obtine la e-mailul: [email protected].

Comenzi si prin serviciul E-post al C.N. Posta Romana S.A. la adresa mea Catalin Gafencu la Municipiu Botosani, Judet Botosani, Strada Imparat Traian, Numar 21, Bloc E 10, Scara A, Apartament 1, Parter, Cod postal 710041.


VIZITEAZA:

http://0752289926.blogspot.ro/2014/12/oferta-spre-vanzare_17.html

http://3.bp.blogspot.com/-7rxCrB4iefg/VJJ4BI_jKOI/AAAAAAAAV24/q70wYAWy09E/s1600/tibi%2B2348910.JPG
 

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Jan 2015 10:27 #152564 by andreea_munteanu
Atentie te pot pune sa platesti nasterea in Uk pentru ca sotia e deja insarcinata inainte sa ajunga aici sa fie rezident. Am mai auzit de mai multe mamici care au trebuit sa plateasca.
http://www.maternityaction.org.uk/sitebuildercontent/sitebuilderfiles/entitlementtonhscareinfo.pdf
Eu as zice imediat ce ajunge aici sa o inregistrezi cu un GP care o sa-i faca trimitere la o Midwife pt maternity care si sa te interesezi daca trebuie sa platesti pt ca cotul poate sa fie acelasi ca intr-un spital privat in Romania.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Apr 2015 09:25 #161284 by Cella
Replied by Cella on topic Re:cum e cu nasterea in uk?
Buna! Si noi suntem in aceeasi situatie, si nu gasesc pe nicaieri informatii actualizate. Sotul lucreaza ca self employed de 5 luni.
A vrea sa stiu daca trebuie sa platesc ceva daca nasc in UK, care sunt legile, sau macar daca se poate un link catre informatiile acelea. Atatea informatii se gasesc pe gov.uk, ca nu mai stiu unde sa caut... M-am pierdut.
S-a mai aflat cineva in situatia asta? A fi mai bine sa nasc acasa?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Oct 2015 08:35 #165735 by catalina8414
Buna, in aceeasi situatie sunt si eu si nu stiu daca sa plec la sotul meu in uk sa nasc sau nu, adica eu as trage o fuga sa imi fac insurrance-ul dar nu stiu daca ma ajuta.....din atatia oameni pe forum, chiar nimeni sa nu stie????? Help!

Please Log in or Create an account to join the conversation.