fbpx

× Romani in UK

Casa noua in Romania

07 Nov 2018 10:43 - 07 Nov 2018 10:50 #171037 by MarilenaU
Buna ziua si bine v-am gasit. Nu am stiut pana acum de acest site si ma bucur ca l-am gasit.
Asadar, eu locuiesc in Londra cam de vreo 12 ani din care de vreo 10 nu am fost in Romania, drept urmare nu prea mai sunt la curent cu piata imobiliarelor dar si cu zonele din Bucuresti, de exemplu.
As dori sa imi cumpar o casa in Bucuresti, de preferat noua, si as vrea totusi o zona decenta. Cred ca am vreo 2 luni de cand ma tot uit pe site-urile de imobiliare si in acest moment chiar am patit un "overdose", nici nu mai stiu ce caut :)))
Asadar, si-a cumparat cineva recent vreo casa in Bucuresti si poate recomanda vreo zona decenta? Merg luna viitoare acasa si as vrea sa pregatesc o lista pentru vizionare.
Ca sa intelegeti ce caut, ar fi ceva de genul acesta: https://new.flatfy.ro/amber-gardens-bucure?ti , doar ca nu pe langa aeroport.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Nov 2018 12:20 #171040 by Webmaster
Replied by Webmaster on topic Casa noua in Romania
wow 10 ani , te va lovi schimbarea .
Despre piata imobiliara .... sunt multe de zis .
Personal consider putin cam umflata - ca si Londra de altfel - , dar ... ca investitie de lunga durata - merge .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Nov 2018 12:32 #171042 by MarilenaU
Replied by MarilenaU on topic Casa noua in Romania
Nu voi mai sta mult aici :) Deja sunt in discutii a purcede catre o tara mai...calda si departe :)
Acum, referitor la casa stiu ca este o investitie importanta dar tot urmaresc de ceva timp subiectul si cred ca asta cu scaderea este doar un mit.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Nov 2018 13:36 #171043 by Webmaster
Replied by Webmaster on topic Casa noua in Romania
pe durata scurta mai sunt fluctuatii dar ..pe durata lunga ... scaderea este un mit clar .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Nov 2018 12:49 #171044 by MarilenaU
Replied by MarilenaU on topic Casa noua in Romania
Asta cred si eu. In plus, urmaresc subiectul de vreo 4-5 ani iar tendinta este de crestere nu de scadere. Eventual mai scad apartamentele vechi, de prin blocurile comuniste, dar este normal..cine isi ia o casa prin asemenea blocuri.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Nov 2018 14:03 #171045 by Webmaster
Replied by Webmaster on topic Casa noua in Romania
este o piata dicata de cerere .
La momentul de fata inca este cerere de locuinte in Romania si da , dupa cum zici lumea ar vrea sa mai stea si in ceva mai elegant decat blocurile vechi comuniste cu scara aceea intunecata si intrarea ca in pestera :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.