fbpx

× Bun venit la biroul de informatii - deschis NON STOP !

Ce acte imi trebuie pentru a putea fi angajat?

11 Feb 2015 17:26 #153161 by UNHleaSHD
Salut!

Stiu ca din 2014 s-au schimbat niste lucruri dar nu stiu cum si ce.
Ma intereseaza sa lucrez in Anglia ca sofer si nu stiu ce acte imi trebuie. Am un prieten care a lucrat acolo, dar care a platit 1000 de lire ca sa-i faca un avocat actele (?!).
Ma poate indruma cineva sau sa-mi arate un ghid? Legat de NINO si orice altceva mai imi trebuie? Stiu ca si permisul trebuie schimbat.

Multumesc!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Feb 2015 17:34 #153162 by RazvyR52
UNHleaSHD wrote:

Legat de NINO si orice altceva mai imi trebuie?


Salut,


Si eu am o intrebare legata de NINO. Mai exact ce acte sunt necesare? Stiu ca ai nevoie de buletin pasaport si permis(daca ai). Ai nevoie si de certificat de nastere international?


Multumesc.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Feb 2015 13:21 #153176 by george b
Salut,

In prima faza v-ar trebui pt angajare NIN cont bancar, incluzand si o adresa. Apoi, in functie de profesie va trebui dovezi traduse sau schimbate in UK(pt un sofer: permis, tahograf..care ar putea include si un test aici)
Pt NIN e nevoie de un pasaport si dovada de adresa, care poate fi folosita scrissoarea pe care o primesti cand aplici telefonic.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Feb 2015 15:18 #153177 by UNHleaSHD
Salut !

Multumesc frumos de raspuns !.
Dovada adresei nu se poate face pe adresa din Romania? Casa nu este pe numele meu.
Dovezi? Adica?
Deci pasaportul e oblicatoriu.

Multumesc frumos !

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Feb 2015 03:11 #153194 by george b
Daca le aduci dovada din Romania, acolo o sa te trimita. Adica, o dovada ca locuiesti in UK. Bill de gaz, lumina, apa.. sau scrisoarea de invitatie la interviu. Suni sa te inregistrezi si ei iti trimit o scrisoare cu repartitia.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Feb 2015 03:13 #153195 by george b
Accepta si CI dar sunt sictiriti unii ca nu scrie data nasterii si se verifica mai greu in baza de date.

Please Log in or Create an account to join the conversation.