fbpx

Fflur replied to the topic '6 luni în UK ; 6 luni Romania' in the forum. 1 week ago

Există, pentru ca nu prea ai voie daca vrei sa devii cetățean. Maximul peste hotare trebuie sa se rezume la maxim 90 de zile pe anul in care aplici, din păcate. Și daca vin nebuni la putere cum se vrea și in Anglia ca sa dărâme țara, s-ar putea si sa se bage reguli anti-calatorie pe viitor, deși sperăm să nu whistling.png​​​​​​.

"To become a UK citizen, your total time outside the country cannot exceed 90 days in the 12 months immediately before applying. Your longer-term limit depends on your status: a maximum of 450 days in 5 years, or 270 days in 3 years if married to a British citizen"

Read More...

Fflur replied to the topic 'Nou - veniti , nu ne salutati ?' in the forum. 2 weeks ago

Nu a mai postat nimeni de 5 ani aici, dar bine ca am aterizat eu, haha. Sa vedem dacă mai dam de cineva oe aici! 
Noi, hai, că încep eu: mi-am gasit un nume echivalent cu cel din română, dar în... Galeza. Nu că-i dragut? (Fflur). Voi pe unde va faceți veacul? Eu prin taramurile de mijloc momentan (hai, bine, sa le zicem pe nume, West Midlands tongue.png). Mușchiul meu prefera verdeața de aici wink.png. Zona e bine conectată la Londra, Manchester... 
 

Read More...

Fflur replied to the topic 'Nou - veniti , nu ne salutati ?' in the forum. 2 weeks ago

Bună! Ia uite, nu a mai postat nimeni de 5 ani O_O. Nu-i bai, postez eu de test sa vad dacă macar mai exista funcționalitatea asta grin.png

Read More...