fbpx

× Bun venit la biroul de informatii - deschis NON STOP !

Încasare Cec HMRC

29 Sep 2019 10:56 #171176 by fan. 2201
Încasare Cec HMRC was created by fan. 2201
V? salut! am primit prin po?t? acas?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jun 2020 13:18 #171253 by Cristian_G_R
Replied by Cristian_G_R on topic Încasare Cec HMRC
Salut, te duci cu cecul la banca ta si il depui la ghiseu pentru a fi incasat in contul tau, sau la automatul de primire cecuri. Mai bine la ghiseu. Dureaza doua-trei zile sa primesti banii in cont. Am incasat si intr-o zi lucratoare, adica de pe o zi pe alta. Succes!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Jun 2020 22:08 #171254 by fan. 2201
Replied by fan. 2201 on topic Încasare Cec HMRC
Mulțumesc frumos Cristian dar se pare că nu ai citit cu atenție ce am scris. Nu am o,, bancă a mea" adică un cont bancar la o bancă care să existe fizic deci și cu ghișeu ci doar un cont la Monese care este o bancă virtuală neavând un sediu fizic. Dacă mi aș fi putut deschide un cont obișnuit treaba ar fi fost simplă dar asa... și acum privesc la o bucată de hârtie ce valorează 1055 & neputând mă folosi de ei... deși teoretic sunt ai mei 

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Jun 2020 22:26 #171255 by Webmaster
Replied by Webmaster on topic Încasare Cec HMRC
salut , 

vezi ca sunt tot felul de ghisee la high street unde se chesuiesc cecuri care sunt pe numele tau , 
Iti iau un comision de 2 - 3 %   si trebuei sa te duci cu ceva ID la tine ... dar  daca nu il poti depune cumva la Monese ( chiar si prin posta cumva )   ... 

De fapt  . .M-am uitat la ei pe site sizice ca Monese is currently unable to accept cheques.    

Incearca de fapt ghisee de alea la high street care au exchange , money transfer  , huse de telefon  .. etc 
Money  - station - iau 4 % din valoare si ai nevoie de ID , dovada de adresa 

Please Log in or Create an account to join the conversation.