fbpx

× Bun venit la biroul de informatii - deschis NON STOP !

Se mai poate iesi din UK cu buletinul?

27 Mar 2022 11:47 #171450 by A+R
Salut,
Se mai poate iesi din UK cu buletinul? Pasaportul e expirat si la consulat am inteles ca nu sunt programari libere mai devereme de Iunie/Iulie. Am inteles ca daca ai settled status inca se mai poate calatorii cu buletinul. Poate cineva confirma?
Multumesc

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Mar 2022 22:20 #171452 by Tonilatcan
Salut!
Se poate calatori cu buletinul fara nici o problema daca aplicatia de settled ai facut-o cu buletinul.
Stiu din propria experienta ca merg in tara si inapoi cu buletinul (C.I), eu neavand inca passport, la 2-3 saptamani dar aplicatia settled am facut-o cu buletinul. Se poate calatori pana in 2025 asa. 
Gasesti absolut toate informatiile pe GOV.UK.
Daca doresti titlu de calatorie,  nu iti trebuie programare,  doar biletul de bac,autocar sau avion sa fie in scurt timp si ti se va elibera in aceeiasi zi gratuit
Nu uita de poze tip pasaport inainte sa ajungi la consulat (iar,stiu din proprie experienta)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 May 2022 14:17 #171457 by Lexor
Buna! Ai reusit totusi sa iesi din UK cu buletinul? Sunt in aceeasi situatie.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 May 2022 13:38 #171462 by A+R
Se poate, dar daca ai facut aplicatia de settled cu pasaportul, trebuie sa-i contactezi si sa-ti schimb datele de pasaport cu cele de buletin.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 May 2022 14:48 #171463 by Lexor

Se poate, dar daca ai facut aplicatia de settled cu pasaportul, trebuie sa-i contactezi si sa-ti schimb datele de pasaport cu cele de buletin.
 
Mersi, asta e clar, pentru ca sa vii inapoi fara probleme ei trebuie sa stiu ce document e legat cu settled. Ma intereseaza mai mult daca poti pleca din tara cu un alt document decat cel ce a folosit la intrare. Se pare ca nu au restrictii aici, doar ca documentul trebuie sa fie folosit la procurarea biletului si valid.

Please Log in or Create an account to join the conversation.