fbpx

× Romani in UK

sal prieteni,sant bolnav de 1 an si jumatate si nu mai pot sa muncesc

03 Feb 2021 19:31 #171362 by Laurentiu Daniel
Am nevoie de sfaturi in vederea obtinerii unui ajutor de boala. Am o vechime in munca de 17 ani in tara iar in UK de 12 ani, sunt bolnav de 1 an si jumatate.Nu pot sa lucrez si as dori sa aplic pentru o pensie de boala in UK. Ma intereseaza  modalitatea de obtinere. sau sfaturi de la cei ce au trecut prin situati dificile ca mine

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Feb 2021 00:32 #171365 by ANAMARIA32
Depinde ce problema aveti, aici se iese greu pe caz de boala , in principiu trebuie sa apelati la borough council de care faceti parte , de exemplu eu am Luton Borough Council. Ei va vor trime-te un asistent social sa va aseseze, si daca considera ca nu puteti sa mai lucrati , va da pensie e cam 700£ la multi le ofera si casa sa locuiasca pe  chiria 100 de lire pe luna. Stiu deoarece lucrez in comunitate.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Feb 2021 06:13 #171366 by Laurentiu Daniel
Buna dimineata, ma numesc Daniel Vrincean ,am probleme cardiace:Cardiomiopatie dilativa si Fibrilație atrială
Spondilită Achilozanta stadiul 3/4 ,clasa funcțională 3
Eu acum sant in Romania, si vreau sa vad cum sa procedez, nu stiu pași , nu am cunoscuți care sa ma îndrume cu pași spre pensionare in UK
Am inteles ca au alte reguli fata de România
De accea va rog sa-mi dati niste sfaturi puteti sa ma contactați la numarul de tel. +44 7469 926800 sau whatsapp

Please Log in or Create an account to join the conversation.