fbpx

× Bun venit la biroul de informatii - deschis NON STOP !

Virgin Media!!

20 May 2014 13:54 #151706 by Bissy
Virgin Media!! was created by Bissy
Salutare,

Daca vreunul dintre voi vreti sa va abonati la serviciile Virgin Media(care au cea mai buna conexiune de internet din UK) sau aveti deja serviciile si intampinati ceva probleme sa imi lasati un mesaj si va voi ajuta.
De asemenea daca sunteti deja conectati la Virgin Media si recomandati o persoana care se conecteaza aveti 50 lire discount din urmatoarea factura.

O zi faina,
Marius. :P B)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Jul 2014 11:34 #152008 by Soraya
Replied by Soraya on topic Re:Virgin Media!!
Buna,

Ma intereseaza serviciile Virgin Media (internet). Cum pot proceda?

Multumesc,

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Jul 2014 11:58 #152009 by Sethan
Replied by Sethan on topic Re:Virgin Media!!
Eu zic mai bine sa-ti iei internet de la Plusnet. Au si ei programe de fidelitate daca te intereseaza asta. Singura problema,daca vrei servicii complete, ei nu au servicii de televiziune. Insa daca te intereseaza doar internet ,si nu cel de baza (foarte ieftin si foarte incet, ceea ce numesc ei \"broadband\") eu as zice mai degraba sa alegi Plusnet. Spre deoasebire de Virgin si Sky(am avut contracte cu ambele), dai relativ usor de serviciul clienti, nu iti limiteaza banda in orele de varf si ai viteza care ti se promite. Pun si 2 imagini cu teste facute pe conexiunea mea in urma cu cateva minute.

File Attachment:


File Attachment:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jul 2014 08:25 #152024 by Bissy
Replied by Bissy on topic Re:Virgin Media!!
Te salut.
Nu o sa fiu absurd sa laud ce nu este adevarat, majoritatea departamentelor de relatii cu clientii din uk lasa de dorit ca si calitatea serviciilor dar tocmai d-aia exista avantajul de a avea un compatriot angajat la ei. Nu mai ai nevoie de relatii cu clien?i cand pot solutiona eu orice problema.
Sincer sa fiu esti un caz fericit cu viteza aceea la plus net, nu am mai vazut-o pana acum, cat pl?te?ti abonamentul?
Cat despre viteza promisa: Ofcom care este monitorul si regulatorul oficial in UK ne-a catalogat drept cel mai fiabil, rapid si apropiat de viteza promisa internet din UK in ultimii 6 ani.

O zi faina.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jul 2014 14:17 #152026 by Sethan
Replied by Sethan on topic Re:Virgin Media!!
15 lire plus linia.Nu stiu cat e acum acelasi tip de abonament.Oricum sunt mult mai scumpe decat conexiunea de acasa :) dar nu mai puteam cu vitezele de tip Sky care erau la 20% din viteza din contract...stiu ca e \"up to\" dar nici chiar asa.
Cat despre Virgin,nu am inteles din postarea ta initiala ca lucrezi acolo.
Macar daca ar fii si restul angajatilor lor dispusi sa faca un efort pentru clienti sau posibili clienti.
Daca tot esti acolo, ma lamuresti si pe mine cu ceva? As vrea sa-mi iau abonament TV dar dupa cum am zis,actualul meu ISP nu are...ma gandeam Virgin sau BT. Problema e ca nu vreau sa reziliez cu Plusnet si nu stiu deci cum sa fac...trebuie un alt contract cu alta linie inchiriata sau se pot baga doi provideri pe aceeasi conducta? :)
Mersi si spor

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jul 2014 14:26 #152027 by Bissy
Replied by Bissy on topic Re:Virgin Media!!
Esti un norocos, oricine daca ar face un speedtest pe uswitch, nu pe speedtest.net va putea observa plusnet ca average speed pe 3 dupa Virgin si BT.
Anyway noi suntem singurii din UK care avem retea proprie si nu o folosim pe cea a BT, poti avea doar TV de la noi fara sa renunti la plusnet, iar in cazul in care vei vrea sa renunti am un pachet extrem de interesant cu viteza de peste 100mb la net, deci peste ce ai de la plusnet si mult mai avantajos ca pret.
07948 527 505. Da-mi un sms sau un apel si te voi ajuta cu mai multe info.

Please Log in or Create an account to join the conversation.