fbpx

uk naric

07 Aug 2007 14:01 #81766 by greenteddy
uk naric was created by greenteddy
a folosit cineva uk naric, si daca da, pt o diploma de facultate de drept ce echivalare fac...bachelor sau bachelor of law?

merci

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Aug 2007 11:26 #81820 by a Guest
Replied by a Guest on topic -
Salut,

Nu stiu daca bachelor in law e recunoscuta sau echivalata. Bachelor in philology e recunoscuta ca si degree, dar nu pot face nimic fara calificare in educatie obtinuta aici...scolile nu te iau self-employed teaching assistants....I don\'t know about bachelors in law... :?:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Aug 2008 12:58 #92958 by deia_soricik
Replied by deia_soricik on topic Re:uk naric
Nu stiu cum e recunoscuta diploma de drept dar stiu ca diploma de economist (ase) este recunoscuta ca fiind comparabila cu British Bachelor (Ordinary)degree standard- title of Graduate Economist
Bacalaureatul-profil teoretic real este comparabil cu GCE Advanced /Scottish Advanced Higher standard- de asemenea \"at least comparable to GCSE grad C standard with the exception of English language ( as this is studied as a foreign language in Romania)=>asta la o medie de bac aproape 9.50.
In ceea ce priveste dreptul ...ii cale lunga aici..dar nu imposibila..
Poti urma cursuri de legal secretary aici.ce le poti lega cu facultatea de drept terminata in Romania.Asta din ce am auzit si eu de pe la cei ce au terminat dreptul in Romania si fac cate ceva pe aici.
Sper sa iti foloseasca.
Dea

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Nov 2018 12:29 - 06 Nov 2018 12:29 #171033 by IOANA JENI
Replied by IOANA JENI on topic -POZA PROFIL
Buna ziua,
Te rog sa schimbi poza de la profil, dupa cum ai observat este poza mea si nu cred ca este normal...poti pune poza cu tine Rebecca.

Please Log in or Create an account to join the conversation.