fbpx

Acte necesare pentru transportul animalutului?

22 May 2012 12:03 #146963 by anca.georgia
Buna tuturor,de ceva vreme ma chinui sa imi aduc catelul din Grecia in Anglia am citit n site-uri dar degeaba,am nevoie de ceva foarte concret daca exista vre-o persoana care s-a confruntat cu o asemenea problema o rog sa ma ajute.Vreau sa stiu exact ce acte are nevoie,vaccinuri cip etc si inca ceva exista vre-o companie prin care il pot aduce aici,o companie care se ocupa si cu transportul animalutelor?va multumesc frumos

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 May 2012 15:04 #146967 by Crysya
http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Jun 2012 21:51 #147186 by DjNeky4
Buna,

Am si eu aceeasi aceeasi problema. As dori sa imi aduc din Roamania catelusul, m-am documentat si stiu ca pt a-l aduce ii trebuie pasaport microcip si vacinul antirabic, insa problema majora ar fi transportul din tara in UK. A mai reusit cineva sa isi aduca catelul in UK? Si daca da care au fost conditiile si costurile transportului(autocar/ avion)

As dori daca se poate un raspuns din partea cuiva care chiar a reusit sa isi aduca animalutul pentru ca site-ul defra l-am tot citit si referitor la transport nu m-a ajutat cu nimic.

Multumesc.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Jun 2013 07:09 #147721 by claudiu382
eu am adus 2 catei din romania in anglia
dar acum 2 ani
acum am inteles ca trebuie decat sa aiba pasaport,cip si vaccinul de rabie
in iulie plec cu ei in vacanta in tara si venim dupa 2 saptamani
sper sa nu am probleme cand ma intorc
mentionez ca am vaccinele acum facute aici in anglia

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jun 2013 09:06 #147829 by karyna1321
Si eu vreau sa imi aduc piticul, trebuie pasaport, microcip, vaccin antirabic nu mai vechi de 6 zile, pastika pentru viermi data cu 3 zile inainte, cusca pentru transport. Drumul ma costa 70

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Nov 2013 14:42 #149849 by tsunami
???
pai face 3 zile pana in anglia, hai 2.. ce face in timpul asta?
de ce nu-l duci cu avionul?

Please Log in or Create an account to join the conversation.