fbpx

× Romani in UK

MU - fostul loc de intalnire al romanilor din UK

11 Oct 2022 14:05 #171479 by celev
Daca ma intrebati cum am ajuns sa ma gandesc la MU sau sa postez pentru prima data in mai bine de 12 ani, nu am un raspuns sa va dau - cel putin nu unul coerent. Din motive pe care inca nu mi le explic mi-am adus aminte de forumul MU si am zis sa dau un ochi sa vad ce s-a ales. E ca si cum te-ai uita in trecut prin gaura cheii...un sentiment foarte ciudat. Problema e ca nu am gasit nimic. Nici macar o amarata de arhiva. Da, erau un milion de topic-uri total deplasate si la limita legalitatii ca sa spun asa. Limbajul era de cele mai multe ori execrabil asta si din cauza faptului ca multi "musterii" erau certati cu bunul simt si nici neuronii lor nu erau chiar foarte fericiti....asa singuri cum erau, dar cu toate astea erau si oameni faini (vorba din Ardeal).
Chiar daca vremurile de scandal sunt demult apuse mi-ar face placere sa mai aud ce mai fac fostii forumisti...
d2b, sharp, wolf, marie :), harmless, creatura, trotineta...si toti ceilalti pe care ii rog sa ma scuze ca nu i-a mentionat.
Sper ca viata a fost blanda cu voi

Va salut si poate ne auzim

Please Log in or Create an account to join the conversation.