fbpx

Probleme cu programe sau OS / Technical Support

30 Aug 2009 10:28 - 08 Oct 2009 23:24 #113494 by eXtremer
Aici expunem toate problemele generale care apar pe parcursul exploatarii programelor si sistemelor de operare.
Toate erorile, restart-urile, bugs-urile le scriem aici, iar cine stie solutia problemei va raspunde.




Pentru a descrie problema va rog:

1. Scrieti denumirea completa a programului la care aveti

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Aug 2009 10:29 #113495 by eXtremer
Londoner22 wrote:

Eu mai am o nelamurire domnilor experti. Sunt sigur ca este vorba despre ceva foarte simplu...
Desktop-ul meu este in permanenta \'curat\' nu imi tin icons pe el nu-mi place, le iau eu din sistem cand am nevoie de ele.
Am luat ceva codecuri noi si mi s-au creat icons pe desktop. Stiu ca le pot sterge dar problema este ca iconitele nu mai sunt iconite sunt icoane:laugh: de 3-4 ori mai mari ca cele initiale micute. Cum le pot modifica marimea la cea standard?
Mersi.


1. Click-Dreapta pe Desktop > Properties > Appearance > Effects > debifeaza \"Use large icons\".

2. Un singur Click-Stinga pe Desktop, tzine tasta Ctrl si misca Scroll-ul de pe Mouse.

Daca nu merge varianta 1, incerci varianta 2.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Aug 2009 11:15 #113501 by Londoner22
Mersi frumos eXtremer. Am reusit cu varianta 2 care le face chiar si mai mici decat standard ceea ce e ok:) Iti raman dator.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Aug 2009 11:26 #113504 by eXtremer

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Aug 2009 15:41 #113533 by Demiurgul
Extremer tu te ocupi de IT ??


O sa pui in pericol treaba multor tehnicieni :laugh:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Aug 2009 18:52 #113540 by eXtremer
Demiurgul wrote:

Extremer tu te ocupi de IT ??
O sa pui in pericol treaba multor tehnicieni :laugh:


:laugh:
Cartus deja vrea sa-mi ia gititza :D
...no worries, io ajut in situatii necomplexe si de care nu m-ar lasa sovestea sa i-au bani, oricum io is PC Field Engineer si ptr cazuri ONSITE mai grele i-au

Please Log in or Create an account to join the conversation.