fbpx

Samsung Smart TV

24 Jun 2013 23:54 #147868 by alexy
Samsung Smart TV was created by alexy
Salutari , am un Samsung Smart TV si folosesc FOCUS SAT penru canale romanesti . De vreo citeva zile , la canalele romanesti imi arata numai jumatate de ecran , pe cind la cele din Freeview imi arata normal si perfect . Am incercat din meniul receiverului Focus , sa schimb calitatea imaginii dar nu se schimba nimik , din meniul televizorului nici atit. Stiti careva ce este de facut ? Cum poate avea imaginea inapoi ?

Multumesc

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jun 2013 16:30 #147878 by Webmaster
Replied by Webmaster on topic Re:Samsung Smart TV
nu stiu , nu am auzit de asa ceva , dar poate merita sa discuti cu vreuna din firmele care instaleaza antene satelite .
Gasesti cateva listate la sectiunea de anunturi .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jun 2013 18:59 #147879 by alexy
Replied by alexy on topic Re:Samsung Smart TV
Culmea ca nici ei nu stiu , ceea ce mi se pare al naibii de ciudat . Cum de canalele engleze la vad la diagonala de 42 si cele romanesti la 20 , chiar ciudat

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jun 2013 21:15 #147885 by Londoner22
Replied by Londoner22 on topic Re:Samsung Smart TV
Daca imi permiti sa fiu sarcastic, cred ca cele romanesti nu sunt optimizate pentru diagonale de 42\" - mai degraba pentru televizor gen cutii 4x4 :)
Technology tam tam

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jun 2013 21:17 #147886 by Londoner22
Replied by Londoner22 on topic Re:Samsung Smart TV
na na na

{youtube}__KkQ8gDIds{/youtube}

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jun 2013 23:26 #147894 by alexy
Replied by alexy on topic Re:Samsung Smart TV
Londoner , se cam vede si in claritatea imaginii , cind schimbi de la romani la Freeview , atunci vezi diferenta de calitate a imaginii ...din pacate , mai avem de lucrat la multe in romania

Please Log in or Create an account to join the conversation.